Ogród zaprojektowano w stylu nowoczesnym w formie geometrycznej. Charakter aranżacji głównie ozdobny, ale również i wypoczynkowy – taras otoczony zielenią. W koncepcji wykorzystano kilka gatunków krzewów tworzących szkielet ogrodu, przestrzeń dopełniono ozdobnymi trawami oraz licznymi kwitnącymi przez cały sezon bylinami, tak aby wszystko tworzyło spójną całość. Koncepcja przewiduje rośliny zrzucające liście na zimę jak i gatunki zimozielone, ogród jest barwny przez cały rok, przewidziano posadzenie gatunków o ciekawych owocach, przebarwieniach liści oraz gatunki kwitnące.

Po lewej stronie ścieżki prowadzącej do domu rabata z trawy ozdobnej – rozplenicy japońskiej oraz bukszpanu wieczniezielonego szczepionego na pniu. Przy samym wejściu do domu wprowadzono akcent w postaci mniejszej trawy ozdobnej – kostrzewy sinej – w odcieniach szarości. Między roślinami ścieżka z płyt betonowych.

Za domem taras otoczony pięknie pachnącymi odmianami róży ozdobnych w towarzystwie bukszpanu wieczniezielonego w formie kuli. Z tarasu rozchodzi się widok na resztę ogrodu.

Na tył działki prowadzi ścieżka z białych płyt betonowych ułożonych w trawie. Przejście prowadzi do drewnianej altany otoczonej zielenią. Rabata w większości z zieleni zimozielonej, kwitnącej lawendy wąskolistnej oraz traw ozdobnych.

W ogrodzie zaproponowano niewielki warzywnik. Warzywa hodowane będą w drewnianych donicach. Dzięki zastosowaniu podwyższonych rabat ułatwiona będzie pielęgnacja warzyw. Wokół donic chodniczek z betonowych płyt.

Po prawej stronie od wjazdu do garażu również rabata z trawy ozdobnej – rozplenicy japońskiej oraz bukszpanu wieczniezielonego szczepionego na pniu.  Przy bramie wjazdowej miejsce na kosz na śmieci otoczony murkiem. Zastosowane bloczki nawiązują do ogrodzenia frontowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *