Koncepcja zagospodarowania dawnej rzeźni miejskiej opiera się na wyznaczeniu nowego przeznaczenia dla kompleksu budynków Starej Rzeźni w Poznaniu. Istotą procesu rewitalizacji jest otwarcie kompleksu dla społeczeństwa. W związku z tym, wybrano zagospodarowanie usługowo-kulturalne. Nowe funkcje przyciągną wielu ludzi i przywrócą świetlność tego miejsca. Zaniedbane dotąd budynki zostaną odnowione i w odpowiedni sposób wyeksponowane.

Wnętrze kompleksu zostało stylistycznie dopasowanie do charakteru zabudowy. Nawierzchnie, mała architektura oraz roślinność dostosowano do kolorystyki oraz detalu elewacji budynków. Podczas projektowania wykorzystana została wcześniej wyszczególniona detal elewacyjny. Dzięki temu kompleks stanowi jednolitą całość. Elementy współczesne nawiązują do zabytkowych z zachowaniem nowoczesnego stylu i estetyki.

Mała architektura wykonana ze stali corten nawiązywać będzie kolorystycznie do detalu na budynkach. W czerwonej stali wycięte będą wcześniej wykonane wzory na bazie detalu architektonicznego.

rzenia16rzeznia12rzeznia10 rzeznia2rzeznia3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *