Relaks przede wszystkim!


40


Przestrzeń publiczna nad zbiornikiem wodnym Murowaniec.  Założenie ma za zadanie spełnić oczekiwania wszystkich grup odbiorców.

Strefa wejściowa – przedłużeniem głównego wejścia jest pomost zakończony fontanną stanowiący ciekawe założenie perspektywiczne oraz otwierające możliwość obejrzenia pięknych widoków w tym dla osób niepełnosprawnych, również za pomocą zlokalizowanej przy samym końcu molo lornetki.

Plaża wraz z kąpieliskiem, w tym wydzielona strefa dla dzieci najmłodszych z atrakcjami typu zjeżdżalnia do wody, hydrourządzenia zlokalizowane na plaży.

Strefa gastronomiczna– wykorzystanie istniejącego cypla – niewielki sezonowy punkt gastronomiczny z miejscami wypoczynku pod parasolem oraz duży całoroczny obiekt zlokalizowany w dalszej części- przedłużenie promenady na cyplu (uniknięcie podtopienia). Lokal dwupiętrowy z tarasami umożliwiającymi spożywanie posiłków na świeżym powietrzu z widokiem na zbiornik Murowaniec.

Przystań dla sprzętów wodnych– zlokalizowana po wschodniej stronie cypla, sprzęt umocowany przy niewielkich pomostach oraz na brzegu tuż przy polu namiotowym.

Park doświadczeń – Park doświadczeń stworzy interaktywną ekspozycję przybliżającą prawa fizyki oraz pozwoli na aktywne spędzanie czasu rodziców z dziećmi. W parku zlokalizowane zostały urządzenia np. typu Gong tam-tam, Kołyska Newtona czy Równoważnia sferyczna i walcowa. Pośrodku znajduje się labirynt, w którym zostały ukryte niektóre z urządzeń, a nagrodą dojścia do samego środka labiryntu jest możliwość podziwiania pięknych widoków z wierzy widokowej.

Gastronomia i pole namiotowe z miejscem na przyczepy, namioty i carawaning, ekologiczny kempingu wyposażony w prysznice słoneczne, solaryczne kuchnie podające ekologiczne i robione wyłącznie na miejscu posiłki, domki letniskowe z rodzimych/ekologicznych materiałów, zaś place zabaw wykonane wyłącznie z elementów drewnianych, sklep z ekologicznymi rzeczami np. ubrania z ekologicznych materiałów, ekokosmetyki, wina z ekologicznych upraw, ekologicznej żywności, centrum ekologicznego żywienia.


42

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *